50 مدل جدید پرده پانچی با طرح های جذاب

50 مدل جدید پرده پانچی با طرح های جذاب

سالیان سال است که پرده ها تبدیل به جزئی جدا نشدنی از خانه های ما شده اند. در واقع پرده عنصری است که هر نوع خانه یا فضای رسمی و محل کار و فضاهای دیگر با هر نوع دکوراسیونی به آن نیاز دارند. امروزه پرده ها فقط به آن فرم قدیمی نیستند و پرده های مدرنی تولید می شوند. پرده های پانچ و زبرا از جمله این پرده ها هستند. پرده پانچ یکی از انواع پرده های مدرن است. پرده های پانچ چاپی به دلیل این که از طریق چاپ طرح روی آن ها انداخته می شود، قاعدتاً تنوع طرحی بی شماری در آن خواهیم دید. طبیعی است که انتخاب پرده پانچ مناسب در طیف گسترده ای از مدل های مختلف با رنگ بندی متنوع بسیار مشکل است. در ادامه 50 مدل مختلف از پرده پانچی را خواهیم دید.

خرید پرده پانچ

تا چند سال قبل پرده ها طرح های زیادی را شامل نمی شدند و تمامی سلیقه ها را پوشش نمی دادند. به عنوان مثال در گذشته به سختی می توانستیم پرده ای را پیدا کنیم که طرح چهره یا طرح کارتونی با چند رنگ مختلف را داشته باشد. پرده های پانچ چاپی این محدودیت ها را از بین برده است و باعث ایجاد دوره ای جدید در روند طراحی پرده ها شده است. علاوه بر این موضوع، نصب آسان پرده های پانچ باعث می شود که هزینه ی کمتری روی دست صاحب خانه گذاشته شود.

پرده های پانچی از لحاظ تنوع طرح، برای هر نوع مخاطبی با هر رده ی سنی و هر سلیقه ای گزینه های زیادی را پیش رو قرار می دهد. فرقی نمی کند که برای اتاق دختر یک پرده ی پانچی مناسب لازم دارید یا اتاق پسر. اتاق کودک باشد یا بزرگسال. نوجوان باشد یا جوان. خواستار دکوراسیون کلاسیک باشید یا مدرن یا هنری و یا حتی اسپرت یا فانتزی.

مدل های پرده پانچی طرح دخترانه

طرح های زیادی برای اتاق دختر موجود است که بعضی از آن ها برای نصب در سالن زیبایی نیز قابل نصب خواهند بود. در واقع، در این دست پرده های پانچی رنگ بندی اصلی متشکل از رنگ های طلایی، زرد و سایر رنگ های تند و بر انرژی است که متناسب با مخاطبان خود طراحی شده اند. طرح روی آن ها نیز غالباً تصویری از یک زن یا دختر به صورت فانتزی یا تصویر واقعی است. در برخی از پرده های پانچ دخترانه ترکیبی از طرح چهره ی دختر و طرح اشعار به خط نستعلیق دیده می شود که دیدن آن ها نیز خالی از لطف نیست. نمای هنری و در عین حال مدرنی که این طرح های ترکیبی ایجاد می نمایند بسیار جذاب و تداعی گر حسی پر اط نشاط است.

همان طوری که در مدل های زیر می بینیم، در پرده های پانچی وجود طرحی ترکیبی از طرح دخترانه و اشعاری به خط نستعلیق جذابیت زیادی دارد برای کسانی که فضاهای هنری و در عین حال مدرن و شیک را می پسندند یکی از بهترین گزینه ها به شمار می آید.

 

مدل های پرده پانچی طرح کودک

کودکان در هر خانه ای از اهمیت و توجه زیادی برخوردارند و اتاق کودک نیز به نسبت اهمیت بالایی دارد؛ این که فضای اتاق کودک چگونه باشد و آیا تاثیر مثبتی روی روحیه ی او دارد یا خیر دغدغه ی بسیاری از پدر و مادر ها است. از آن جایی که بخش قابل توجهی از مساحت دیواری که پنجره در آن قرار دارد را پرده پوشش می دهد، طرح و رنگ پرده اهمیت ویژه ای پیدا می کند. استفاده از رنگ های شاد، پرنشاط و جذاب در این پرده های پانچ تاثیر مثبتی در ساختن فضایی شاد و روحیه بخش برای کودک دلبندتان خواهد داشت. طرح های موجود در این دسته از پرده های پانچ عموماً شامل تصویر شخصیت های معروف انیمیشنی از قبیل پاندای کونگ فو کار، بن تن، السا، آلوین و… است. البته طرح های کارتونی و فانتزی از حیوانات هم در این بین دیده می شود.

پرده پانچ چاپی طرح کودک آبی و سفید پرده پانچ چاپی طرح کودک جغد کارتونیپرده پانچی طرح کودک دخترانه سفید کرممدل پرده پانچی کودک

 طرح ساده، هنوز هم طرفداران خاص خودش را دارد؛ طرح هایی که به دور از شلوغی و رنگ های زیاد و نقش و نگارهای کنار هم، زیبایی خود را حفظ می کنند. در واقع باید گفت که زیبایی این گونه طرح ها بخاطر سادگی ان است. این گونه طرح ها با تمامی فضاهای خانه و فصاهای رسمی قابل هماهنگی است و انعطاف پذیری مثال زدنی آن باعث شده تا طرفداران زیادی را به خود جذب کتد. عموم این گونه طرح های ساده، از یک یا دو رنگ تشکیل شده اند و ظاهری یکپارچه دارند. یکپارچه بودن طرح پرده همچنین باعث بزرگ تر دیده شدن فضای داخلی خانه می شود؛ به خصوص که این روزها بیشتر مردم در آپارتمان هایی کوچک زندگی می کنند و نیاز به یک فضای دلباز و بزرگ، یک امر همه گیر شده است.

مدل های پرده پانچی طرح گل

طرح گل، بعد از طرح ساده یکی از قدیمی ترین طرح های موجود در لوازم دکوراسون از جمله پرده و کاغذ دیواری و پوستر و تابلو و… است. در واقع طرح گل به خاطر زیبایی ذاتی گل طرحی بسیار زیبا و دلنشین است و با هر نوع دکوراسیونی هم قابل تطبیق دادن است؛ از اتاق خواب دختر و پسر گرفته تا سالن پذیرایی و آشپزخانه و اتاق خواب بزرگسال.

پرده پانچ چاپی طرح برگ بنفش

طرح پروانه معمولاً با طرح گل ترکیب می شود و این دو را اکثر اوقات با هم می بینیم. البته گاهی اوقات نیز طرح هایی از پروانه های فانتزی با زمینه ی ساده نمای جالبی را ایجاد می کنند که برای نصب در تمامی فضاهای خانه از جمله آشپزخانه، سالن پذیرایی، اتاق خواب دختر و پسر و بزرگسال مناسب خواهد بود. رنگ بندی این طرح ها نیز همانند رنگ های موجود روی پروانه های واقعی، بسیار متنوع و روح انگیز می باشد. هم نشینی رنگ هایی که در این طرح می بینیم، ترکیبی به غایت زیبا را خلق می کنند که می تواند حس نشاط را در فضای داخلی خانه القا کند.

پرده پانچ چاپی طرح پروانه آبی سفید

مدل های پرده پانچی طرح خط نستعلیق

شعر و هنر رابطه ی دیرینه ای با زندگی ما ایرانی ها دارد و به شکل های گوناگونی در دکوراسیون خانه هایمان نیز وارد شده اند. احتمالاً بیشتر شما تابلو های خوشنویسی را بر روی دیوار خانه ها دیده اید. این مدل ها از پرده های پانچی با این هدف طراحی و روانه ی بازار شده اند تا نیاز افرادی که نیاز به خلق فضایی سنتی و هنری دارند را به طور تمام و کمال بر آورده کند. طرح هایی که با رنگ های خنثی به خصوص رنگ کرم و قهوه ای زینت داده شده اند و پس زمینه ای یکپارچه و یک رنگ دارند.

پرده پانچ چاپی طرح شعر خط نستعلیق آبی سفید

مدل های پرده پانچی طرح فانتزی

طرح های فانتزی جز طرح هایی است که نه تنها در دکوراسیون بلکه در حوزه های دیگر هم طرفداران بسیاری دارد. در بین مدل های مختلف پرده پانچی ، پرده های پانچ طرح فانتزی جز آن دسته از طرح هایی هستند که نیازمند فضاهایی خاص می باشند. در واقع برای این که این گونه پرده های پانچ به زیبایی تمام نمایان شوند، باید در یک دکوراسیون سبک فانتزی یا مدرن قرار گیرد. در واقع هماهنگ کردن این گونه از پرده های پانچ با دکوراسیون مدرن و فانتزی ایده آل ترین حالت ممکن برای نصب آن هاست.

مدل پرده پانچی چاپی طرح برج ایفل فانتزی سیاه و سفید

این گونه پرده ها شستشوی آسانی دارند و به راحتی و سهولت می توان آن ها را در آورد، شست و سپس دوباره آن ها را نصب کرد. این سادگی در طراحی در بسیاری از موارد یک مزیت فوق العاده محسوب می شود.

مدل های پرده پانچ ورزشی

پرده های پانچ چاپی طرح ورزشی با داشتن طیف وسیعی از طرح  شخصیتهای معروف در ورزش از جمله دیوید بکهام و کریستیانو رونالدو و… و همچنین طرح های ورزشی دیگر گزینه ای مناسب برای آن دسته از افرادی است که به دلیل علاقه به ورزش، می خواهند اتاقشان را با دکوراسیون ورزشی بچینند. پرده پانچ طرح ورزشی به لحاظ رنگ بندی نیز طیف گسترده ای را شامل می شود و محدودیتی از این حیث نیز وجود ندارد. حتما از دوران نوجوانی پوستر های تیم های محبوب مثل استقلال و پرسپولیس را بر روی دیوارهای اتاق ها دیده اید. پرده های پانچ حتی این گونه طرح ها را نیز شامل می شوند. بیشتر طرح های این دسته از پرده ها، تصاویر واقعی هستند و کمتر طرحی در بین آن ها فانتزی و گرافیکی است.

عکس پرده پانچ چاپی طرح پرسپولیس قرمز مدل پرده پانچی طرح استقلال آبی

مدل های پرده پانچ کلاسیک

پرده های پانچ طرح کلاسیک جز آن دسته از پرده هایی هستند که شباهت نسبی بیشتری به پرده های قدیمی دارند و غالباً برای فضاهایی با دکوراسیون کلاسیک و لاکچری و تا حدودی رسمی استفاده می شود. همین امر نیز باعث شده تا بتوان آن را برای تمامی قسمت های خانه از جمله ااق خواب، سالن پذیرایی و … استفاده نمود. رنگ بندی این چنین مدل هایی از پرده پانچی به تبع طرح شیک و کلاسیک‌شان، عموماً از رنگ های سنگین نظیر قهوه ای و کرم و طلایی تشکیل شده است.

مدل های پرده پانچ سنتی

خلق فضایی سنتی همیشه برای عده از افراد حس خوبی را ایجاد کرده است و به همین دلیل پرده های پانچ زیادی با طرح سنتی روانه ی بازار می شوند. این گونه از پرده ها در ایجاد یک فضای سنتی ایرانی بسیار موفق است؛ به خصوص که با سایر عناصر دکوراسیون نیز ترکیب شود. رنگ فیروزه ای و آبی نیز در این دسته از پرده ها بسیار دیده می شود؛ درست مانند فضاهایی که با کاشی کاری سنتی به سبک معماری ایرانی زینت داده شده اند. رنگ های به کار رفته در این دسته از پرده های پانچ سرشار از نشاط است و فضایی بسیار دلباز را فراهم می آورد.

            

این دسته از پرده ها به دلیل این که چاپی هستند، طرح هایی فوق العاده متنوع در آن ها دیده می شود و شاید برخی از آن ها تحت هیچ دسته بندی خاصی هم قرار نگیرند.

مدل پرده پانچی طرح کلاسیک سنتی

مدل پرده پانچی شیک طرح شیر

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که اصلاً پرده ی پانچ برای نصب در چه نوع فضا هایی طراحی و ساخته می شوند؟ شاید پاسخ این سوال در این جمله باشد که تنوع طرح و مدل بسیار زیاد در این دسته از پرده های پانچی باعث شده تا برای نصب در هر نوع فضایی مناسب و آماده باشند. همان طوری که در ابتدا هم اشاره شد، این تنوع انتخاب را برای خریدار سخت می کند و ممکن است در انتخاب کمی سردرگم شود. در واقع پرده های پانچ چاپی در اتاق خواب کودک و نوجوان دختر یا پسر ، سالن پذیرایی، اتاق نوزاد، آشپزخانه و … قابل نصب هستند. بهترین میزبان این گونه از پرده ها، خانه هایی با دکوراسیون مدرن هستند. کاربرد پرده های پانچ به حدی است که حتی در فضاهای رسمی نظیر هتل، سالن های نمایش، محل هایی برای میزبانی از جلسات رسمی و… نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر می خواهید در مورد پرده های پانچ چاپی بیشتر بدانید می توانید مقاله ی «پرده ی پانچ چیست و برای کجا مناسب است؟» را مطالعه فرمائید.

1 دیدگاه برای “50 مدل جدید پرده پانچی با طرح های جذاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟
02191303330 / 09129615510