نمایش دادن همه 2 نتیجه

روتختی؛ قیمت، خرید، برسی


برای خرید روتختی مناسب و با کیفیت به موارد متعددی توجه می‌شود. جنس، کیفیت پارچه، تعداد تکه‌های موجود در سرویس روتختی، قیمت روتختی، نوع و طراحی و رنگ آن در خرید اهمیت دارد. نوع روتختی به معنی یک نفره یا دونفره بودن و برجسته یا ساده بودن آن است و در قیمت نیز تأثیرگذار خواهد بود. اندازه روتختی نیز مورد دیگری است که باید پیش از خرید به آن دقت کنید. در ادامه به هر کدام از این موارد با جزییات بیشتری می‌پردازیم.

خرید روتختی

در یک نگاه کلی برای خرید روتختی بهتر است به چند مورد توجه کرد، جنس، دوام و کیفیت، رنگ و اندازه مهم‌ترین عوامل در خرید این محصول است. در هنگام خرید توجه کنید که اندازه‌ها مطابق با اندازه تشک و تخت، بالش و لحاف شما باشد زیرا در سرویس‌های روتختی علاوه بر روتختی اصلی که بر روی تشک قرار می‌گیرد موارد دیگر مانند روبالشی نیز وجود دارد. اگر اندازه محصول انتخابی شما مناسب نباشد در استفاده از آن دچار مشکل خواهید شد.
جنس روتختی نیز بسیار اهمیت دارد، جنس‌های مختلفی از جمله ساتن، فلامنت، پلی استر، پلی استر پنبه، ویسکوز، پنبه و کتان برای آن ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس ساتن و تور اگرچه زیبایی بیشتری دارد ولی ممکن است در برخی موارد عمر محصول را کمتر کند. تورها در شستشوهای مکرر دچار چین‌خوردگی و پارگی می‌شوند و بهتر است برای دوام طولانی‌تر جنس بدون تور را استفاده کنید. پنبه جنسی است که در لطافت روتختی نقش دارد و پنبه یا فلامنت پنبه جنس مناسبی برای این محصول است. جنس درجه یک، درجه دو یا درجه سه برای تهیه روتختی استفاده می‌شود و کیفیت نهایی را درجه کیفیت تعیین می‌کند.

انواع روتختی

روتختی‌ها انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز و سلیقه مشتری طراحی می‌شوند، روتختی‌های یک نفره و دو نفره، عروس، کودک و نوجوان و .... برخی از این انواع است. در انواع روتختی که در طراحی‌های گوناگون به بازار عرضه می‌شوند نوع گل‌دار و طرح‌دار، ساده و یکرنگ، برجسته و فانتزی نیز مشاهده می‌شود.
در دکوراسیون‌های داخلی یک رنگ، بیشتر از پرده و روتختی همرنگ استفاده می‌شود و در دکوراسیون‌های شلوغ و رنگارنگ از نوع فانتزی، چندرنگ و برجسته. هماهنگی بین اجزا دیگر اتاق خواب مانند فرش و پرده و رنگ پایه مورد استفاده در روتختی و دکوراسیون داخلی موضوع دیگری است که توجه به آن ضروری است. انتخاب از میان محصولات متنوع با توجه به نیاز و سلیقه مشتری انجام می‌شود و این تنوع و گستردگی برای پاسخگویی به نیازهای متنوع مشتریان شکل گرفته است.

سرویس روتختی

سرویس روتختی شامل روتختی، لحاف یا رویه لحاف، روبالشی و ملحفه است. در هنگام خرید این محصول به اندازه‌های موارد گفته شده توجه کنید تا مطابق با تخت و بالش شما باشد. برخی از آن ها بالش و لحاف را نیز در خود دارند ولی همچنان به نوع محصول انتخاب شده که یک نفره است یا دونفره و اندازه تخت توجه کنید. هماهنگی میان اجزا سرویس وجود دارد ولی ممکن است در موارد نیاز به بررسی آن وجود باشد بنابراین اندازه رویه لحاف یا لحاف را با سایز روتختی بررسی کنید تا هر دو مناسب تخت خواب شما باشند.
در سرویس روتختی به تعداد تکه‌های موجود در سرویس، طرح و رنگ و مطابقت جنس و طراحی هر تکه با سایر موارد و همچنین کاربردی بودن همه اجزا توجه کنید. سرویس روتختی انتخابی مناسب برای خرید است زیرا علاوه بر روتختی، رویه تشک و بالش هماهنگ را دارا است و شما را از جستجو برای خرید روبالشی و رویه لحاف هماهنگ بی‌نیاز می‌کند.

فروش روتختی

خرید و فروش روتختی با توجه به درخواست بالا برای این کالا در فروشگاه‌های زیادی انجام می‌شود. توجه به برند و جنس پارچه در هنگام خرید را فراموش نکنید. در فروش این محصول به گرماژ پارچه توجه می‌شود، پارچه با گرماژ پایین‌تر کیفیت کمتری دارد و در استفاده مکرر دچار ساییدگی و پارگی خواهد شد.
روتختی‌ها در رنگ‌های مختلف وجود دارند و به فروش می‌رسند زیرا در دکوراسیون داخلی اتاق خواب می‌توان از رنگ‌های گوناگون بهره برد و رنگ روتختی بهتر است با این دکوراسیون داخلی هماهنگ باشد.

مدل روتختی با قیمت آن چه تناسبی دارد؟

مدل روتختی با قیمت آن تناسب دارد، مدل‌هایی که طراحی منحصربه‌فردی ندارند و در دوخت و تهیه آن طراحی ویژه‌ای به کار برده نشده ارزان‌قیمت‌تر هستند. انواع مدل روتختی با قیمت‌های مختلف عرضه می‌شود زیرا با توجه به کیفیت و برند آن قیمت کمتر یا بیشتر می‌شود. برندهای معتبر و جهانی قیمت بالاتری دارند و برند های متفرقه ارزان‌قیمت‌تر ارائه می‌شوند.

قیمت روتختی

جنس، نوع، طراحی و اندازه روتختی قیمت آن را تغییر می‌دهد. جنس روتختی با توجه به گرماژ پارچه و کیفیت آن در قیمت تأثیرگذار است. پارچه با کیفیت بالا که درجه یک باشد باعث بالا رفتن قیمت می‌شود. در ایران از پارچه درجه یک ایرانی و چینی و پارچه ترک برای روتختی درجه یک استفاده می‌شود و در این صورت محصول نهایی کیفیت بالاتری دارد. استفاده از پارچه با گرماژ بالا نیز به معنی با کیفیت بودن است و گرماژ بالای پارچه در افزایش قیمت تأثیر دارد. قیمت روتختی‌هایی که از جنس بازیافتی و پارچه‌های درجه دو مانند پارچه چینی درجه دو و سه در آن استفاده شده کمتر از انواع با کیفیت آن است.
سخن پایانی
روتختی کالایی است که برای مدتی طولانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در خرید آن توجه به نکاتی اهمیت دارد زیرا این کالا قیمت نسبتاً بالایی دارد و نمی‌توان در خرید آن ریسک زیادی کرد. روتختی با پوست بدن در تماس طولانی است و از نظر بهداشتی لازم است بهترین نوع آن تهیه شود تا سلامت فرد حفظ شود.
توجه به برند معتبر، پارچه با جنس مناسب و با کیفیت، اندازه تخت و تشک و طراحی و رنگ متناسب با دکوراسیون داخلی مهم‌ترین مواردی است که در خرید روتختی به آن توجه می‌شود. با دست زدن به پارچه می‌توانید از لطافت آن مطلع شوید و با پرسیدن جنس و گرماژ پارچه از کیفیت و دوام پارچه نیز اطلاع پیدا می‌کنید. تمامی جزییات از جمله سایز و اندازه همه قطعات سرویس روتختی را مطالعه کرده و با آگاهی کامل خرید کنید.
سوالی دارید؟
02191303330 / 09129615510